Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury

„Klub Malucha”

„Klub Malucha”– Instruktor Monika Kuśnierz

P1350872

Od miesiąca października 2011 w MGOK w Kietrzu działa „Klub malucha”, który ma na celu wspólną zabawę, integrację, a przede wszystkim możliwość poznania innych dzieci w podobnym wieku.

„Klub malucha” to odpowiednie miejsce, w którym dzieci podczas zabawy poznają nowych rówieśników. Fachowa opieka pomaga w rozwijaniu własnego „JA” oraz mobilizuje dziecko do uaktywniania percepcji słuchowej ruchowej czy mowy. Sprzęt, jaki posiadamy dostosowany jest do dzieci i pozwala na bezpieczną zabawę. Edukacyjne zabawki nadają się do stymulowania rozwoju dziecka, uwrażliwiając go na kształt, kolor czy dźwięk. Zajęcia plastyczne wprowadzają dziecko w świat sztuki, a dokumentacja prac daje ogląd rozwoju emocjonalnego, kreatywnego i manualnego.

klub malucha

Wydarzenia:

Zakończenie zajęć 2016/2017

Dnia 30.06.2017 r. nadszedł w Klubie Malucha czas pożegnań. Ostatni raz przed wakacjami dzieci liczną grupą mogły się pobawić, spotkać z Panią. Zabawy przy muzyce, wspólny poczęstunek, rozmowy z dziećmi o ich nowym etapie edukacyjnym, mile wypełniły ostatnie godziny. Dzieci otrzymywały dyplomy oraz drobne upominki na dobry start w przedszkolu. Wszystkim maluchom, które od września zaczynają edukację przedszkolną życzymy powodzenia, a pozostałe dzieci zapraszamy od nowego roku szkolnego do Klubu Malucha.

24.03.2016 r.

Przed świętami Wielkanocnymi przyszły do nas przedszkolaki z życzeniami. Spotkanie zaczęło się od poszukiwań papierowych pisanek, które były ukryte w całej sali. Gdy już wszystkie jajka zostały znalezione, dzieci segregowały je wg wzoru, a następnie malowały farbami.

Przedszkolaki bardzo dobrze u nas się czuły; bawiły się radośnie, odgadywały zagadki, śpiewały wspólnie znane wszystkim piosenki. Na pożegnanie goście otrzymali słodkie zajączki oraz pomalowane jajeczka.

To był bardzo miły i pełen wrażeń dzień. Już niedługo zobaczymy się znów, tym razem w przedszkolu.

Dnia 26.11.2015 r. „Klub Malucha”  odwiedził przedszkolaków w najmłodszej grupie „Smerfy”. Celem wizyty była wspólna zabawa andrzejkowa. Dzieci bawiły się wesoło, przy muzyce, słuchały zagadek, poznawały różne wróżby dotyczące ich przyszłości. W dalszej części imprezy maluchy mogły swobodnie pobawić się w kącikach zainteresowań oraz poczęstować przygotowanymi łakociami. Bardzo miło spędziliśmy ten czas, za co dziękujemy wychowawczyni przedszkolaków Pani Danucie Mormul.

Monika Kuśnierz

 

Archiwum: